Strona która ułatwi parzenie herbaty?

Wiele osób zaczynających swoją przygodę z herbatami twierdzi, że przyrządzana przez nich herbata im nie smakuję. Z drugiej strony, gdy przychodzą do mnie i poczęstuje ich, jedną z posiadanych przeze mnie gatunków, nie mogą uwierzyć, że nie dodaje tam, żadnych innych składników. „Kupiona przeze mnie smakuje o wiele gorzej” – mówią. Wtedy zwykle diagnoza jest prosta, znajomi nie stosowali podstawowych zasad i czasu parzenia herbaty. Podobnie jak u moich znajomych wiele osób ignoruję instrukcję, twierdząc, że nie mają czasu. Przecież co może się stać jak będę parzyć 2 czy 4 minuty? Otóż wiele. Przede wszystkim smak, ale również co nawet ważniejsze, herbata może stracić niektóre ze swoich właściwości! Dlatego w artykule tym opiszę, ciekawy serwis, który przypadkiem znalazłem w sieci. Może przynajmniej dla osób pijących herbatę przy komputerze, zmobilizuje on do trzymania się terminów i sugerowanych czasów parzenia swojej ulubionej herbaty.

Steep.it

Aplikacja nazywa się Steep.it (z angielskiego steep to właśnie parzenie) i jej cała zawartość ogranicza się do tej jednej strony.

12a.png
Strona główna Steep.it

Serwis charakteryzuje się bardzo prostą i przyjemną grafiką, a jej funkcjonalność ogranicza się tylko do kilku ważnych linków. Po lewej stronie mamy, krótką informacje jak za pomocą prostego tworzenia linków możemy uruchomić odmierzanie czasu naszej herbaty. Na przykład, jeżeli ktoś przez komunikator w Internecie zapyta nas jak długo powinna się parzyć zielona herbata, to możemy go wysłać na stronę główną, lub od razu wysłać informacje w postaci www.steep.it/green

Po prawej stronie znajduje się kolejna ciekawa tabelka zawierająca nazwę interesującej nas herbaty, temperaturę w jakiej powinno się ją parzyć, oraz czas.

12b.png
Dostepne opcje parzenia herbaty

Warto zwrócić uwagę, iż wystarczy kliknąć w nazwę herbaty, aby rozpocząć odmierzanie czasu parzenia.

Polecam tą aplikacje dla wszystkich amatorów herbat, zwłaszcza tych lubiących pić przy komputerze czytając swoją ulubioną prasę. Jest to także bardzo fajna strona, do której możemy kierować osoby pytające o czas parzenia herbaty. Polecam.

Masz ochotę na filiżankę herbaty?

Zamów swój ulubiony gatunek