O stronie

Jak sama nazwa wskazuje strona jest zbiorem informacji o zielonej herbacie. Co prawda jest to nasz ulubiony rodzaj herbaty, ale podobnie jak wiele fanów tych liściastych naparów lubimy smakować także innych rodzajów.  

zielonaherbata.jpg
Plantacja zielonej herbaty
Herbata to ciekawy i fascynujący napój, którego odkrycie jak głosi legenda, zawdzięczamy całkowitemu przypadkowi. Ponad 4,5 tyś. lat temu pewnemu Chińskiemu cesarzowi do kubka z gorącą wodą wpadło kilka listków z niedaleko oddalonego drzewa. Ku swojemu zdziwieniu władca zaobserwował delikatną zmianę koloru, a skosztowanie naparu pozwoliło odkryć delikatny smak. Od tego czasu herbata przebyła niesamowitą drogę przez wszystkie kontynenty świata, niejednokrotnie odciskając wyraźne ślady w jego historii.

W serwisie tym chcielibyśmy przekazywać interesujące informacje na temat różnych rodzajów herbat. Opisać ciekawe niuanse parzenia herbat, ich unikalnych właściwości i cech. Zapraszam do lektury naszego serwisu. Mam nadzieję, iż zainspiruje Państwa do udania się do pobliskiej herbaciarni i spróbowania jednej z wielu interesujących herbat.