Gdzie kupić herbatę

Większość miłośników herbaty posiada swoje ulubione źródła zaopatrzenia w świeże i doskonale sprawdzone liście. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z światem herbaty to musisz uzbroić się w cierpliwość i znaleźć sposób zakupu herbaty najodpowiedniejszy dla siebie. Podstawowa zasada to zakupić kilka gatunków w mniejszych ilościach i spokojnie testować ich smak i aromat. Zaskakujące jest jak różnie mogą smakować podobne herbaty z 2 różnych sklepów, w związku z czym zachęcam do poświęcenia kilku zakupów na poszukiwania idealnego sklepu.

Oko w oko ze sprzedawcą

Jednym z moich ulubionych sposobów uzupełniania zapasów herbaty, jest wybranie się do najbliższego sklepu herbacianego. W tego typu sklepach najczęściej mamy spory wybór i co najważniejsze nie tylko standardowych gatunków herbat, ale często znajdziemy w nich nietypowe i unikalne odmiany. Osobiście bardzo lubię od czasu do czasu kupić sobie 50g jakiejś nietypowej herbaty, której do tej pory nie piłem. Dodatkowym atutem tego typu sklepów jest możliwość rozmowy ze sprzedawcami, którzy z moich doświadczeń najczęściej są wielkimi miłośnikami i pasjonatami herbat i mogą oni polecić Ci interesujące gatunki.

Dlatego gorąco zachęcam do rozglądnięcia się w swojej okolicy za herbaciarnią. Ostatnimi czasu zauważyłem znaczny ruch w tej kategorii sklepów, więc istnieje spora szansa, że gdzieś w twojej okolicy znajdziesz dobry sklep z herbatą.

sklep-herbata.jpg
Herbaciarnia w San Francisco (fot. Randy Pertiet)

Sklep internetowy

Innym bardzo dobrym sposobem zakupu ciekawych gatunków herbaty jest skorzystanie z możliwości sklepów internetowych. Osobiście mogę gorąco polecić sklep Kraina Herbaty, posiadają spory wybór w przyzwoitych cenach i jakości. Sklepy internetowe mają tą zaletę, iż dysponują bardzo szerokim asortymentem oraz najczęściej można w nich zamówić nietypowe herbaty. Do wad zaliczyłbym konieczne koszty przesyłki, które jednak można zniwelować, poprzez np. zakupy ze znajomymi. W wielu sklepach powyżej pewnej wartości zamówienia koszt przesyłki jest wliczany w cenę. Dlatego zachęcam do podpytania znajomych, czy nie są zainteresowani zakupem herbat dla siebie.

Kolejny sposobem jest skorzystanie z oferty Allegro. Można tam spotkać dosyć przyzwoite cenowo herbaty, oraz dokonać zakupów w większych ilościach. Polecam jednak zachować ostrożność i przed zakupem większych ilości, sprawdzić sprzedającego. Można spotkać tam herbaty niższej jakości.

Masz ochotę na filiżankę herbaty?

Zamów swój ulubiony gatunek